Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία ο Α.Ο. Χαλκίς

Photo eviateam

Μεγάλη νίκη με σκορ 0-1 πέτυχε η ομάδα της Χαλκίδας στην έδρα του Τσικλητήρα Πύλου. Η ομάδα της Χαλκίδας, η οποία μετρά την τρίτη της, συνεχόμενη, εκτός έδρας νίκη, παρουσιάστηκε ιδιαίτερα αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο, γνωρίζοντας ακριβώς τι επιθυμεί να πάρει από το παιχνίδι.
Μόλις στο 12′ οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν την πρώτη ευκαιρία, καθώς ο Πολίτης έπισασε δυνατό σουτ, ο Θάνος απέκρουσε και η μπάλα κατέληξε στον Βεζυρτζόγλου, που από κοντά σούταρε ελάχιστα άουτ.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς να δημιουργηθούν πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με την ομάδα της Χαλκίδας όμως να έχει τον έλεγχο του αγώνα και να προσπαθεί για τη νίκη.
Η προσπάθεια ανταμείφθηκε στο 74′ όταν ο Στεργιανός εκτέλεσε φάουλ και ο αμαρκάριστος Ανέστης, με ωραία κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, γράφοντας το 0-1.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στα λίγα λεπτά που απέμεναν έως τη λήξη του παιχνιδιού, χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι ουσιαστικό, αφού η ομάδα της Χαλκίδας, η οποία βρίσκεται σε μεγάλη φόρμα, ήξερε καλά πως να κρατήσει το αποτέλεσμα να φύγει από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς.
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Θάνος, Μάνικος, Καραμπάς, Σεντεμέντες (88′ Μπίζος), Πύλιος, Τσάτσος, Κερμενίδης (77′ Τσώνης), Γραμματικόπουλος, Κυριαζόπουλος, Ζαχαρόπουλος (84′ Ρήγας), Ρούσσης.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Ντουμάνης, Θωμάς, Καραμπάς, Μπαλού (87′ Αντμέρης), Βεζυρτζόγλου (91′ Σάμαρης), Βαλκάνος, Ντελέκος, Στεργιανός, Μπακομήτρος, Πολίτης, Ανέστης.